LOGOWANIE
Twój login: Twoje hasło:
TOWARY W/G HS*
*)
UE Wspólna Taryfa Celna 2019
EU Common Customs Tariff 2019
UE Tarif Douanier Commun 2019
EU Gemeinsamen Zolltarif 2019
Strona główna » Aktualności » Żywność - możliwości eksportowe / Zjednoczone Emiraty Arabskie

Żywność - możliwości eksportowe / Zjednoczone Emiraty Arabskie

2020-04-08 07:53:42

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich upoważnił lokalnych importerów/dystrybutorów do zakupów w ramach budowania strategicznej rezerwy żywności. W chwili obecnej (31.03) jest możliwe natychmiastowe zamówienie do 100 ton mięsa z certyfikatem halal (kurczak, wołowina, baranina) z dowozem lotniczym zorganizowanym przez stronę ZEA.

Zainteresowani polscy producenci mogą zgłaszać swoje zainteresowanie podjęciem współpracy bezpośrednio do Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Dubaju (michal.bakula@paih.gov.pl).

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ambasadę RP w Abu Zabi, władze ZEA złagodziły warunki oznakowania importowanych produktów rolno – spożywczych – obecnie nie ma potrzeby dodatkowego oznakowania produktów w języku arabskim ani też zamieszczania daty produkcji, (wystarczy tylko data ważności, najlepiej data przydatności do spożycia/użycia”).

Ułatwienia dotyczą produktów odprawianych przez porty w Dubaju.

Znaczący na rynku PZEA hipermarket pilnie poszukuje dostawców drobiu (halal), a jeden z dużych importerów żywności jest obecnie bardzo zainteresowany zakupami artykułów świeżych i przetworzonych, w tym głównie mięsa (halal), warzyw i owoców (mrożonych, w puszkach i świeżych), nabiału, jajek oraz wyrobów zbożowych.

Polscy producenci (z preferencją możliwości dużych dostaw) mogą zgłaszać swoje zainteresowanie bezpośrednio do Przedstawicielki MRiRW przy Ambasadzie RP w Abu Zabi na email: katarzyna.rzezniczek@msz.gov.pl.

źródło: MRiRW