LOGOWANIE
Twój login: Twoje hasło:
TOWARY W/G HS*
*)
UE Wspólna Taryfa Celna 2019
EU Common Customs Tariff 2019
UE Tarif Douanier Commun 2019
EU Gemeinsamen Zolltarif 2019
Strona główna » Aktualności » Komunikat - Filipiny zniosły zakaz importu polskiego drobiu

Komunikat - Filipiny zniosły zakaz importu polskiego drobiu

2020-11-14 07:20:48

Dzięki intensywnym i wspólnym działaniom Ambasady RP, Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Manili i Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW) w dniu 27 października Filipiny zniosły zakaz importu polskiego drobiu w kategorii mięsa odkostnionego mechanicznie (MOM).

Zarządzenie Ministra znoszące zakaz importu polskiego drobiu to rezultat rocznej pracy, wspólnie koordynowanych spotkań z przedstawicielami administracji publicznej jak i organizacjami okołobiznesowymi w sektorze prywatnym reprezentującymi na Filipinach branżę mięsną.

Według danych Głównego Inspektoratu Weterynarii, w ubiegłym roku polskie zakłady mięsne wyprodukowały 2,261,116 ton drobiu, sytuując Polskę jako największego producenta w Unii Europejskiej. Branża drobiu rośnie w tempie 5-10% rocznie i podwoiła swoją moc produkcyjną w ciągu ostatniej dekady, kiedy to w 2010 r. wyprodukowała 1,154,000 ton surowca. Polskie produkty drobiowe są dystrybuowane na rynku wewnętrznym Unii Europejskiej oraz eksportowane do ponad 40 krajów świata.

Możliwość eksportu drobiu MOM na Filipiny otwiera polskim producentom drzwi na rynek 110 mln mieszkańców. Przy obecnych cenach surowca wartość polskiego eksportu MOM na Filipiny może wynieść ok. USD 75 mln rocznie. Bliska współpraca w tej kategorii oparta na zaufaniu może również wspomóc starania polskich placówek dyplomatycznych i handlowych w Manili i przyczynić się do zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy Polską i Filipinami.

Rafał Owczarek, kierownik biura PAIH na Filipiach

Dzięki naszym staraniom i nieustannemu dialogowi, Filipińczycy wiedzą, że Polscy producenci oferują drób o najwyższych europejskich standardach i jednocześnie najbardziej konkurencyjnych cenach na rynku. Polskie zakłady, które również współpracują z nami w tej dziedzinie, są gotowe, aby wspomóc starania filipińskich producentów mięsa w pozyskaniu dobrej jakości surowca i zapobiegnięciu sytuacji kryzysowej w branży. Wysokie standardy produkcji, bezpieczeństwo żywności i atrakcyjne ceny przekonują stronę filipińską, z którą prowadzimy rozmowy, o wartościach płynących z udzielenia akredytacji polskim zakładom.

Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z nowych możliwości na Filipinach, serdecznie zapraszamy do kontaktu z pracownikami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Skontaktuj się z nami