LOGOWANIE
Twój login: Twoje hasło:
TOWARY W/G HS*
*)
UE Wspólna Taryfa Celna 2019
EU Common Customs Tariff 2019
UE Tarif Douanier Commun 2019
EU Gemeinsamen Zolltarif 2019
Strona główna » Aktualności » Zaproszenie do udziału w misji gospodarczej do Japonii, 13-16 października 2020 r.

Zaproszenie do udziału w misji gospodarczej do Japonii, 13-16 października 2020 r.

2020-05-01 07:11:50

Misja gospodarcza do Japonii, 13-16 października 2020 r.

Centrum UE-Japonia  oraz Krajowa Izba Gospodarcza  zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej misji gospodarczej klastra biotechnologicznego/MŚP, która odbędzie się w dniach 13–16 października 2020 r., podczas wystawy BioJapan 2020, w Yokohamie (Japonia). To wyjątkowa okazja na spotkania b2b. Na zgłoszenia zainteresowanych firm czekamy do 25 czerwca.

W wielu miejscach  na świecie życie codzienne zostało zawieszone, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19. Część krajów powoli planuje złagodzić ograniczenia dotyczące życia społecznego, transportu i podróży transgranicznych nałożone od połowy marca.

Na obecnym etapie nie wiemy jeszcze, jak długo potrwa ten „proces odblokowania”, ale mamy nadzieję,  że powoli życie gospodarcze będzie powracało do czasów sprzed pandemii , nie wykluczamy jednocześnie możliwości zorganizowania wirtualnej misji w przypadku utrzymania ograniczeń podróży i zamknięcia granic w październiku 2020 r.

Termin składania zgłoszeń dla zainteresowanych firm upływa 25 czerwca 2020 r. 

Wstępny program misji: 

  • 13 października  – udział przedstawicieli firm MŚP i klastrów sektorowych EU w partnerskim spotkaniu tj: Europejskiej Konferencji Partnerów Biotechnologicznych i Farmaceutycznych, które odbędzie się w Osace. Podczas konferencji odbędą się wcześniej ustalone spotkania b2b zorganizowane z firmami z regionów Kansai.
  • 14-16 października  – uczestnicy misji będą mieli okazję zaprezentować się na wystawie BioJapan w Pacifico Yokohama, znaleźć kluczowe kontakty, skorzystać z bezpośrednich kontaktów poprzez spotkania i zdobycie wiedzy rynkowej na temat branży biotechnologicznej w Japonii.

Program jest skierowany do uczestników z małych i średnich przedsiębiorstw (duże firmy mogą wysłać zgłoszenia, ale nie będą traktowane priorytetowo) oraz klastrów z krajów partnerskich z UE lub COSME, działających w sektorach objętych targami. Pełna lista dostępna tutaj.

Specjalne wsparcie dla MŚP i klastrów:

Uczestnicy z MŚP i klastrów mogą ubiegać się o dotację w wysokości 600 EUR na częściowe pokrycie kosztów utrzymania na miejscu.

Rejestracja i szczegółowe informacje na stronie Centrum UE-Japonia.

źródło: KIG